روش کندن پوست پسته تازه

چرا باید پوست تازه رو زود جدا کنیم؟

پوست و شاخه تر پسته رو در اولین فرصت از پسته تازه جدا کنید و اجازه بدید خشک بشه. توجه داشته باشید ماندن بیش از یک هفته پسته در پوستش علاوه بر سیاه شدن، ممکن است سم آفلاتوکسین تولید کند. میزان زیاد این سم خطرناک هست و از خوردن پسته هایی که پوست تازه آن ها کاملا سیاه شده و سیاهی به پوسته چوبی هم انتقال پیدا کرده بپرهیزید. ازطرف کندن پوست پسته تازه (یا پوست سبز پسته) کار سختی است و زیاد پوست کندن آن ناخن ها را خراب می کند. حالا با هم به بررسی یک روش آسان برای کندن پوست پسته تازه در منزل می پردازیم. از نظر عملی، این روش همان مکانیزم کندن پوست در کارخانه جات و ترمینال های پسته را دارد.

فریز کردن پسته تازه، اولین راه حل

اگر الان فرصت کافی برای پوست کندن پسته را ندارید یا می خواهید هنگام مصرف طعم تازه پسته را بچشید، می توانید پسته را در فریزر منجمد کنید و وقتی که می خواهید آن را بخورید یخش را آب کنید. با این روش، پسته طعم تازگی خود را حفظ می کند و دست کم تا یک سال بدون مشکل قابل نگهداری است. توجه داشته باشید پسته ای که یک بار فریز شده است، در دمای اتاق، زود تر از پسته ای که فریز نشده خراب می شود.

کندن پوست پسته تازه با دست؟

کندن پوست پسته تازه با دست کار نسبتا سختی است، مخصوصا اگر پسته ها بیشتر از یک کیلو باشند. پوست پسته زیر ناخن می روند و سر انگشتان را سیاه و چسبناک می کند. حالا ما به شما روشی را معرفی می کنیم که در آن با سرعت حداقل ۴ برابر پوست کندن با دست و با دردسر کمتر می توانید پوست آن را جدا کنید.

روش آسان برای جداکردن پوست پسته تازه

مراحل زیر را دنبال کنید تا بتوانید در زمانی کوتاه پسته ها را از پوست جدا کنید.

مرحله اول: جدا کردن شاخه های پسته

هرچند معمولا پسته های تازه ای که در مغازه ها بفروش می رسند شاخه ندارند، ولی برای احتیاط کنترل کنید که بین پسته ها شاخه اضافی وجود نداشته باشد. شاخه ها می توانند در مراحل بعد مشکلاتی را ایجاد کنند.

مرحله دوم: ریختن پسته در کیسه پلاستیکی محکم

یک کیسه ناییلونی مقاوم پیدا کنید. ما در این آزمایش، از کیسه پلاستیکی معمولی استفاده کردیم که البته پس از ۲ بار استفاده پاره شد. همچنین می توانید از دو لایه کیسه استفاده کنید. حالا حدود یک چهارم تا یک سوم فضای قابل استفاده کیسه را پر از پسته کنید. منظور از فضای قابل استفاده، فضای کیسه به جز دسته ها یا قسمتی که برای گره زدن کیسه از آن استفاده می شود است.

جداکردن پوست پسته تر در کیسه
یک چهارم تا یک سوم کیسه را از پسته پر کنید.

مرحله دوم: بستن کیسه

کیسه را گره بزنید جوری که هوای زیادی در کیسه نباشد که موقع فشار دادن کیسه، کیسه باد کند. اندازه پسته ها باید به انداره ای باشد که وقتی کیسه را روی زمین می گذارید، پسته های درون کیسه یک لایه مسطح حداکثر ۳-۴ سانتی تشکیل دهد.

کندن پوست پسته تر در کیسه
کیسه را ببندید به طوری که پسته یک لایه ۳-۴ سانتی در کیسه تشکیل دهد.

مرحله چهارم: پسته ها را روی هم فشار دهید

با کف دست یا پا (که البته پا راحت تر است) پسته ها رئ روی هم فشار دهید و بلغزانید. این کار را با احتیاط انجام دهید که کیسه پاره نشود و نگذارید قسمت زیادی پسته یک گوشه از کیسه جمع شود و تحت فشار قرار گیرد که موجب پارگی نشود. آنقدر ادامه دهید تا پوست پسته ها جدا شود.

کندن پوست پسته با دست یا پا
با فشار دادن و لغزاندن دانه های پسته بر روی هم پوست را چدا کنید.

مرحله پنجم: جداسازی پوست پسته تازه

حالا کافی است گره کیسه را باز کنید و پسته ها را روی یک سینی خالی کنید. به راحتی می توانید پوست ها و پسته ها را از هم جدا کنید. البته هنوز تعدادی پسته باقی مانده اند که پوست آن ها سفت چسبیده است. این پسته ها عموما کال یا پوک هستند.

پوست پسته تازه جدا شده
حالا جداکزدن پوست پسته از خود پسته خیلی آسان تر است.

مرحله ششم: شست و شوی پسته

پسته های پوست کنده را در یک ظرف آب شیت و شو دهید. با این روش هم می توانید آن ها را تمیز کنید، هم پسته هی بسته که سبک تر هستند را از روی آب جدا کنید.

پسته پوست کنده پوک شناور در آب
پسته های پوک بر روی آب شناور می مانند.

مرحله هفتم: پسته ها را خشک کنید

پسته ها را می توانید در آفتاب خشک کنید یا در یک تابه تفت دهید تا خشک شوند. استفاده از نمک هم ماندگاری پسته را افزایش می دهد.

خشک کردن پسته تازه پوست جدا
پسته ها را آبکشی کنید و در یک سینی بزرگ در آفتاب خشک کنید.

گذاشتن باسخ